30.04.2024

Poniżej zamieszczamy alfabetyczną listę laureatów XXII Wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bohaterowie naszych bajek 2024”:

1. Frolova Sofya, Piesek Sonia;

2.Kazubska Hanna, Alicja w Krainie Czarów;

3.Koter Maria, Dziecię Elfów;

4.Krętkowska Alicja, Mały Książę 2024,

5.Lesiak Kalina, Czerwony Kapturek;

6.Małecka Nadia, Portret Bongo, kiedy był jeszcze sam;

7.Mróz Barbara, Kocie historie;

8.Nowak Lena, Złota kaczka;

9.Nowakowska Marta, Mała syrenka;

10.Rolicz Liliana, Lis i kruk;

11.Urbańska Oliwia, Złota kaczka;

12.Urbański Oskar, Smok wawelski;

13.Walinowicz Stanisław, Ryby sobie łowię – Paweł i Gaweł;

14.Wawrzynowska Wiktoria, Lokomotywa;

15.Wroński-Sobiecki Antoni, Na każdej wyspie mieszkają inni bohaterowie;

16.Zając Nikola, Róża, Mały Książę i lis;

Organizatorzy konkursu składają wszystkim Laureatom i ich opiekunom serdeczne Gratulacje. Dziękujemy nauczycielom za wysiłek i zaangażowanie włożone w przygotowanie uczniów biorących udział w konkursie.

Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów nastąpi 9 maja 2024 r. o godz. 14:00 w Służewskim Domu Kultury (ul. J. S. Bacha 15 w Warszawie), na które serdecznie Zapraszamy.

22.02.2024

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego pt.: „Bohaterowie naszych bajek” 2024 pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza dzielnicy Mokotów. Poniżej zamieszamy wymagane dokumenty i plakat.

REGULAMIN BNB 2024

ZAŁĄCZNIK NR 1

ZAŁACZNIK NR 2

PONIŻEJ KONKURS 2023 ZAKOŃCZONY

Konkurs  „Bohaterowie Naszych Bajek” 2022 – zakończony

Krótka historia konkursu

Konkurs  „Bohaterowie naszych bajek” jest organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175”  od  2001 r. Na początku obejmował zasięg ogólnopolski, później wojewódzki.

Inicjatorem konkursu był pan Antoni Żaliński ówczesny dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej „175”.  Konkurs w pierwotnej wersji skierowany był do szkół podstawowych, następnie na prośbę zainteresowanych rozszerzony  na gimnazja, licea a nawet utworzono kategorię dla dorosłych.  Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej inspirowanej wierszami, bajkami oraz legendami dawnymi i współczesnymi.  Celem konkursu jest zainteresowanie  uczniów klasyką literatury dla dzieci, przestrzegając jednocześnie przed kiczem literackim i filmowym.

Konkurs zwraca uwagę na walor i morał edukacyjny bajki, utrwala uniwersalne treści bajki, prezentuje umiejętności twórcze dzieci. Od 2013 r. został włączony w realizację Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Burmistrza dzielnicy Mokotów. Pokonkursowa wystawa prac laureatów konkursu odbywa się corocznie w miesiącu czerwcu podczas uroczystej gali wręczania nagród za prestiżowe konkursy organizowane przez ognisko. W 2020 r. z powodu pandemii Covid-19 konkurs został zawieszony i nie odbył się. W 2021 roku konkurs przywrócono do realizacji.

Informacje o odwołanych zajęciach dostępne są na stronie po wybraniu: ZAJĘCIA -> ODWOŁANE ZAJĘCIA