Warszawska Syrenka

1.03.2019
Wszystkich zainteresowanych poezją lub teatrem zapraszamy na eliminacje środowiskowe konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Eliminacje (konkurs wewnętrzny) odbędą się 4.03.2019 r. (poniedziałek) o godz. 13:30 w SP 146 (sala 212).
Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka to niewątpliwie poszukiwanie
i ujawnianie młodych talentów recytatorskich, pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury, kształtowanie nawyku czytania oraz ożywienie kontaktu z poezją polska i zagraniczną. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6-16 lat. Co roku w eliminacjach bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Na przesłuchania finałowe przyjeżdża ok. 200 dzieci z Mazowsza – połowa spoza Warszawy.
Organizatorami eliminacji są szkoły podstawowe i ośrodki kultury. Finał odbywa się w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12.

Informacja o konkursie ze strony organizatora

Konkurs, z blisko czterdziestoletnią tradycją, jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Co roku, w eliminacjach bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Na przesłuchania finałowe przyjeżdża ok. 200 dzieci z Mazowsza – połowa spoza Warszawy.

Organizatorami eliminacji są szkoły podstawowe, gimnazjalne i ośrodki kultury. Finał odbywa się w Mazowieckim Instytucie Kultury.

W konkursie „Warszawska Syrenka” od wielu lat biorą udział uczniowie ogniska.