Aktualności

14.10.2020

” Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”

Janusz Korczak

 

Drodzy Nauczyciele

 

Dziękujemy za okazane nam wsparcie i zrozumienie, za motywowanie

nas do pracy oraz za pomoc w odkrywaniu naszych talentów,

za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, 

że gdy przeżywamy trudności możemy odkrywać swą siłę,

że dobroć i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia

Pani Dyrektor, Radzie Pedagogicznej, Administracji oraz całej

 Społeczności OPP „175”

                                                                                                                     Samorząd

2.10.2020

Szanowni Państwo, w związku ze zmianą siedziby ogniska informujemy, że w najbliższym tygodniu tj. 5-9 października organizujemy przewiezienie majątku placówki do nowej siedziby przy ul. Gruszczyńskiego 12.

W tym czasie wszystkie sprawy prosimy kierować przez e-maila: ognisko175@gmail.com  W miarę możliwości będziemy odpowiadać. Ponieważ jesteśmy w trakcie przenoszenia telefonu będzie on kilka dni nieczynny. Sekretariat ogniska będzie obsługiwał interesantów na ul. Gruszczyńskiego od 12 października. Zajęcia z uczniami odbywają się zgodnie z planem. W przypadku konieczności wyłączenia jakiejś grupy poinformujemy Państwa za pośrednictwem strony w zakładce ZAJĘCIA. Prosimy i dziękujemy za wyrozumiałość. 

16.09.2020

Szanowni państwo,

Na prośbę organu prowadzącego w obecnej chwili odbywa się weryfikacja systemu rekrutacyjnego w zakresie wolnych miejsc. Tam gdzie był mały nabór grupa nie została utworzona i z systemu rekrutacyjnego zostały usunięte planowane zajęcia na, które nie było wystarczająco dużego zainteresowania (zapisało się 0, 1, 2 lub 3 osoby na 16 wolnych miejsc). Kandydatów których grupy zostały usunięte ZAPRASZAMY do ponownej rekrutacji na wolne miejsca (niestety, trzeba złożyć ponowny wniosek ponieważ nie ma możliwości przesunięcia ucznia automatycznie przez system). Informujemy, że na bieżąco staramy się wprowadzać wnioski, ale prosimy o cierpliwość gdy potwierdzenie  trwa troszkę dłużej.  Na potwierdzenie wniosku w systemie jest teoretycznie 14 dni.

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

14.09.2020

Szanowni Państwo,

w roku szkolnym 2020/2021 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej ”175” zaszło kilka bardzo istotnych zmian dlatego bardzo prosimy o zapoznanie się dokumentacją: Zasady Funkcjonowania OPP „175” w roku szkolnym 2020/2021 i Procedury bezpieczeństwa.

W zasadach funkcjonowania ogniska prosimy o zwrócenie uwagi na bardzo istotny zapis dotyczący przyprowadzania i odbierania dzieci na nasze zajęcia. Od tego roku 2020/2021 nauczyciele ogniska nie będą mogli odbierać dzieci ze świetlic szkolnych w związku z reżimem sanitarnym. Dzieci na zajęcia ogniska będą mogły przychodzić samodzielnie do wyznaczonej sali lub będą mogły być przyprowadzane przez inne osoby (nauczycieli, rodziców). W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa 2 załączniki do Zasad Funkcjonowania OPP „175”. Prosimy o zapoznanie się z planami zajęć znajdującymi się z zakładce Zajęcia-Plany zajęć.

Zajęcia, które w planie mają przypisany numer sali są już prowadzone i będziemy się starać, aby nie dokonywać już żadnych zmian. Zapraszamy.

Zajęcia, które nie mają przypisanego numeru sali, wymagają potwierdzenia ze strony szkół o wolnych salach i terminy tych zajęć mogą być jeszcze zmienione. Prosimy monitorować plany, ponieważ każdego dnia będą systematycznie dopisywane numery sal.

Z końcem września Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175” zmieni swoją siedzibę i będziemy się znajdować przy ul. Gruszczyńskiego 12. Wejście od strony biblioteki II piętro. Zapraszamy do współpracy nauczycieli świetlic szkolnych na zajęcia warsztatowe. Zapraszamy dzieci i młodzież, która nie chodzi na świetlicę szkolną. Zapraszamy do współpracy rodziców. Życzymy wszystkim wspaniałych chwil w naszym ognisku. Wkrótce ukaże się termin zebrania z rodzicami

Procedury bezpieczeństwa w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „175” w roku szkolnym 2020/2021

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

 

Zasady funkcjonowania Ogniska Pracy Pozaszkolnej „175” w roku szkolnym 2020/2021

 

Załączniki do Procedur i Zasad funkcjonowania OPP „175”

ZAŁĄCZNIKI NR 1,2 ZGODY RODZICÓW

 

Poniżej Uchwała nr XXXV/1096/2020 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 27.08.2020. Prosimy o zapoznanie się.

uchwała w sprawie przekształcenia OPP175

3.09.2020

Ogłoszenie: Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175” zatrudni sprzątaczkę na 0,25 etatu z możliwością zwiększenia do pełnego. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt telefoniczny do ogniska: 22 8534724

2.09.2020

Szanowni Państwo, rodzice uczniowie. Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175” jak co roku rozpoczyna niektóre  zajęcia z opóźnieniem wynikającym z organizacji pracy szkoły w której się znajdujemy i organizacji pracy szkół na terenie których prowadzimy swoją działalność. W tym roku dodatkowo ze względu na Covid-19 nasza organizacja stała się bardziej wymagająca ze względu na reżim sanitarny panujący w placówkach z którymi współpracujemy. Prosimy o śledzenie naszej strony, ponieważ wkrótce pojawią się ważne informacje, które przygotowujemy dla Państwa. Pracujemy nad planami zajęć, które przedstawimy Państwu niezwłocznie po ich zatwierdzeniu. Informujemy również, że procedura zmiany siedziby uprawomocnia się.

26.02.2020

Szanowni Rodzice uczniów (wychowanków) Ogniska Pracy Pozaszkolnej „175”, na podstawie art. 89 ust. 1 i 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2019, poz.1148 z póź. zm.) informuję wszystkich rodziców uczniów korzystających z zajęć ogniska oraz wszystkich zainteresowanych działalnością Ogniska Pracy Pozaszkolnej „175”, że dnia 6 lutego 2020 r. Rada Miasta st. Warszawy podjęła uchwałą nr XXVI/760/2020 w sprawie zmiany siedziby placówki która planowana jest od dnia 1 września 2020 r Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175” będzie miało swoją siedzibę przy ul. Gruszczyńskiego 12.
Maria Popławska-Staniszewska dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej „175”
UCHWAŁA NR XXVI 760 2020

 

 

           Zachęcamy do odwiedzania nas na stronie facebooka

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

21.01.2020

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

20.01.2020

Nasz kolędowy wieczór odbył się w przyjemnej i rodzinnej atmosferze. Młodzi artyści odważnie przełamywali swoją tremę i starali się wypaść jak najlepiej. Zadanie nie było łatwe w szczególności dla dzieci, które swoją przygodę z instrumentem dopiero zaczęły.  

Dziękujemy gościom za liczne przybycie i spędzony razem czas. Mamy nadzieję, że wspólne kolędowanie sprawiło wam tyle radości co nam i dzieciom i że spotkamy się ponownie przy kolejnym „wspólnym muzykowaniu”.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

03.01.2020

Zaproszenie  

Serdecznie Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby nauką gry na instrumentach, na wieczór kolędowy w wykonaniu uczniów ogniska, który odbędzie się dnia 8.01.2020 o godz. 16.00, ul. Niegocińska 2. Kolędy zagrają uczniowie grupy fortepianu, keyboardu, fletu poprzecznego i gitary. Dodatkowo gościnnie wystąpią dwie osoby grające na  akordeonie i flecie poprzecznym. Informujemy, że w nowym roku szkolnym 2020/2021 planujemy w ognisku rozszerzyć edukację instrumentalną o akordeon oraz ewentualnie o skrzypce i saksofon. Zapraszamy. 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

10.12.2019

 

W związku z udziałem wychowanków ogniska w konkursie plastycznym organizowanym przez Towarzystwo Obrony Zwierząt zamieszczamy link do piosenki „Piesek Leci”. Jej wykonawcami są Majka Jeżowska, Włodek Paprodziad Dembowski i 7-letnia Natalka Justyniarska. Zapraszamy do wspólnego śpiewania!. 

Nasza Ala M. wykonała niezwykle wesołą i barwną ilustrację do tej piosenki 🙂

http://www.tomjustyniarski.pl/1.php

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

4 grudnia reprezentanci/przedstawiciele koła turystycznego i samorządu OPP „175” wybrali się do pobliskiej jadłodzielni (Al. Lotników 1, pawilon 83a), by zanieść tam produkty zgromadzone podczas andrzejkowej zbiórki charytatywnej.  Nasza wycieczka odbyła się w ramach programu innowacyjnego „Okaż kulturę i chroń naturę”, realizowanego w tym roku przez OPP „175”,  a który ma na celu ochronę przyrody i życie zgodne z filozofią zero waste. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do odwiedzin w jadłodzielni, by podzielić się z innymi nadwyżkami żywności.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dnia 27 listopada Samorząd zorganizował dla dzieci imprezę pt. „Misiowy zawrót głowy” Świętowaliśmy wraz z naszymi pluszowymi przyjaciółmi Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Na balu zebraliśmy sporo artykułów papierniczych, które powędrują do szpitala dziecięcego przy ul. Banacha. Wszystkim podopiecznym szpitala dziecięcego życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

05.12.2019

Serdecznie zapraszamy

do udziału w naszej kolejnej XIV edycji konkursu kolęd i pastorałek.

Regulamin dostępny w zakładce” innowacje i projekty”.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

04.12.2019

 

Podczas listopadowych zajęć z kaligrafii grupa starsza (klasa III i IV) poznawała różne rodzaje pisma. /dzieci pisały litery oraz wyrazy z wykorzystaniem ołówka oraz kalki technicznej.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

           

 

Pod koniec października przedstawiciele naszego Samorządu zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy pochowanych na Cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

W październiku Samorząd zorganizował spotkanie pt. „Jesienne zabawy z muzyką”. Podczas zabawy dzieci ubierały Panią Jesień, bawiły się przy muzyce i rozwiązywały zagadki. 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

26.11.2019

Samorząd OPP „175” zaprasza na „Wieczór Wróżb Andrzejkowych”,  który odbędzie się 29.11.2019r. (piątek) w godz. 14.30-15.30 (klasy 0-1) 15.30-16.30 (klasy 2-3), (korytarz na 1 piętrze).

Uwaga!!!

Spotkanie będzie połączone ze zbiórką żywności z długą datą przydatności do spożycia (kasze, makarony, ryż, puszki, słodycze itp.), którą przekażemy potrzebującym do jadłodajni przy ul. Wałbrzyskiej. 

Dziękujemy.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego na 21 listopada. Dzieci uczęszczające na zajęcia szycie zabawek i  biżuteria, gimnastykowały swoje palce przy wykonywaniu włochatych miniaturowych misiaczków.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

   Makramy wracają do łask – pojawiły się   np. jako element scenografii w klipie Viki Gabor, która reprezentowała Polskę na Eurowizji dla Dzieci.

   Gdyby twórcy teledysku wiedzieli jakie cudne makramy potrafią wykonać nasi uczniowie to zamówiliby je u Nas.

    Prezentowane prace wykonały:

 Julia, Kinga i Maja

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

24.11.2019

 

Samorząd OPP „175” zaprasza dzieci na „Misiowy zawrót głowy” – zabawę z okazji Dnia Misia. Zabawa odbędzie się 27 listopada (środa) w godz. 14.30-16.00 (korytarz na 1 piętrze).

Uwaga!!!

Zabawę spędzamy ze swoimi własnymi ulubionymi misiami, które przynosimy z domu. Zabawa jest połączona ze zbiórką artykułów papierniczych (kredek, bloków, farb, długopisów, flamastrów, zeszytów itp.), które zostaną przekazane do szpitala dziecięcego przy ul. Banacha.

 

 

MISIOWY ZAWRÓT GŁOWY

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

20.11.2019

 

W listopadzie grupa turystyczna zrealizowała m. in. ekologiczny spacer po Powiślu i odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich w Polinie

 

 

 

13.11.2019

 Prezentujemy pracę Marianki Lindenau, która reprezentuje nasze ognisko w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.: „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury

Trzymamy kciuki!!!

5.11.2019

Zapraszamy do udziału w IV edycji seminarium „Edukacja przez kulturę i sztukę”. Seminarium odbędzie się 30 listopada 2019 r. (sobota) w godz. 9.00-16.00. Zapisy odbędą się w dniach 11-22 listopada 2019 r. W celu zapisania się na seminarium należy przesłać na adres ognisko175@gmail.com wypełniony formularz w temacie wpisując „Zgłoszenie na seminarium”. O przyjęciu na seminarium poinformujemy e-mailem zwrotnym w dniu 25 listopada. W przypadku braku e-maila zwrotnego należy rozumieć, że zgłoszenie nie zostało przyjęte. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 853 47 24. Harmonogram oraz formularz zgłoszeń znajduje się w zakładce „Innowacje/Projekty” ZAPRASZAMY

24.10.2019 

Samorząd ogniska zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zabawie „Jesienne zabawy z muzyką”

Zabawa odbędzie się 29.10.2019 r. (wtorek) w godz. 14.30-16.00 ul. Niegocińska 2, parter I piętro. Zapraszamy:-)

6.09.2019

Serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się dnia 12.09.2019 r. o godz. 17.30 w Warszawie, ul. Niegocińska 2. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich rodziców naszych uczniów ze szkół: SP 46, SP 146, SP 191, SP 271. Porządek zebrania:

1. Wybór Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020

2. Omówienie organizacji zajęć w ognisku na rok szkolny 2019/2020

6.09.2019

Zebranie rodziców z nauczycielem fletu odbędzie się 16.09.2019 r. o godz. 15.30 w Warszawie, ul. Niegocińska 2 sala 29. Obecność dzieci, które nie wzięły udziału w sprawdzianie predyspozycji jest obowiązkowa. 

2.09.2019

Witamy wszystkich naszych uczniów i ich rodziców w nowym roku szkolnym 2019/2020. Życzymy Wam wspaniałego roku i wielu sukcesów artystycznych i innych. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony na której niebawem pojawią się  informacje związane z rozpoczynającymi się zajęciami. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na nowe informacje.