Rękodzieło

 

 

 

24.06.2020

 

 

Witam Was serdecznie

 

Macie ochotę na zabawę z myszką? Jeśli tak chętnie Wam w tym pomogę. 

Przygotujcie dowolne koraliki, nitkę sznureczek lub żyłkę do nawlekania.

Popatrzcie na filmik i spróbujcie razem ze mną zrobić własną myszkę.

Życzę Wam powodzenia i miłej zabawy.

 

 

10.06.2020

 

 

Witam serdecznie

 

Nikt z nas nie lubi komarów, jednak tego komara nie należy się bać. Jeśli wykonacie go sami może nawet polubicie te owady.

Do zrobienia naszego komara potrzebujemy:

-filc

-dwa białe pomponiki na oczy

-dwa małe koraliki

-igła i nitka

-klej i nożyczki

-wypełnienie do naszej zabawki

 

Zaczynamy

Narysujcie kształt waszego owada a następnie wytnijcie go  z filcu. Potrzebujemy dwóch kształtów owada. Następnie wytnijcie dwa skrzydła.

Kiedy elementy mamy już wycięte, możemy zacząć zszywać komara. Proponuję ścieg okrętkowy, jednak równie dobrze prezentować się będzie ścieg przed igłą. Jeśli nie pamiętacie jak, obejrzyjcie zamieszczony obok filmik.

Po zszyciu przyklejcie pompony, koraliki i gotowe.

 

Życzę wszystkim udanej zabawy 

29.05.29

 

 

Witajcie drodzy uczniowie.

 

przygotowałam dla Was coś co przygotujecie  w kilka minut. Do zrobienia takiego tańczącego origami wystarczy kartka w bloku, nożyczki i kredki lub flamastry. Popatrzcie na filmik i spróbujcie.

Powodzenia i miłej zabawy.

21.05.2020

Witajcie drodzy uczniowie

Dzień Mamy tuż tuż, jeśli nie macie pomysłu i czasu, co zrobić dla Waszych Mam, to propozycja właśnie dla Was.  Słodka, miękka podusia rozczuli serca Waszych Mam, a przede wszystkim zrobicie ją bez szycia i w ciągu 15 minut.

Gotowi? To zaczynamy:

Przygotuj kartkę z bloku, długopis, dwa kawałki miękkiego materiału (ja wykorzystałam kawałki nieużywanych kocyków polarowych), wypełnienie do poduszek i nożyczki.

1. Z kartki papieru wytnij kształt serca, jeśli chcesz możesz wyciąć inny.

2. Przygotuj 2 kawałki materiału większego o 8 cm od wyciętego papierowego serca.

3. Materiały złóż razem i odrysuj kształt serca ja jego środku

4. Zacznij rozcinać materiał wokół narysowanego serca w paseczki grubości ok. 1 cm.

5. Teraz tylko wystarczy związać ze sobą paseczki z górnego materiały z dolnym. Zanim zwiążesz wszystkie paski pamiętaj o włożeniu wypełnienia.  I gotowe.

Życzę Wam udanej zabawy, a Waszym Mamom wszystkiego najlepszego.

 

 

 

13.05.2020

 

Witam Was serdecznie.

Jak co roku samorząd ogniska organizuje zwierzaczkowy dzień. W tym roku, ze względu na sytuację, jest on zupełnie inny. Wysyłaliście do nas zdjęcia Waszych podopiecznych, których podziwiać możecie w zakładce samorządu. 

Ponieważ większość Waszych milusińskich to przeurocze koty, zachęcam do zrobienia dla nich drapaka. 

Do jego przygotowania potrzebujemy sporo tektury falistej, najlepiej jeśli wykorzystacie pudełka kartonowe, które możecie wziąć z każdego supermarketu. Pamiętajcie by nie wybierać tych, w których przewożone były artykuły chemiczne ponieważ koty mają bardzo wyczulony węch i z takiego drapaka mogą nie chcieć skorzystać. Przyda się coś do pisania np. flamaster, nożyk do cięcia, taśma klejąca, klej i kocimiętka.

Zaczynamy od cięcia kartonu w paski o równej szerokości – im większa szerokość pasków tym wyższy będzie drapak. Bardzo ważne jest by karton przycinać w poprzek wewnętrznej, falistej struktury.

Zaczynamy zwijanie. Przed zwinięciem pierwszego paska najlepiej jest karton na początku wstępnie pozaginać. Kolejne paski doklejamy taśmą klejącą. Końcówkę ostatniego paska przyklejamy klejem. Gdy wszystkie paski zostaną zwinięte, na dno uzyskanego kręgu najlepiej podkleić denko z tektury lub miękkiego materiału. Górę drapaka posypujemy kocimiętką, za którą koty wprost przepadają i można już obdarować naszego pupila nową zabawką. 

Do wykonania drapaka poproście o pomoc Rodziców.

Wszystkim życzę udanej zabawy. 

 

21.04.2020

Kochani uczniowie. Zapewne stęskniliście się za naszymi zajęciami tak jak ja. Przygotowałam dla Was krótki filmik, dzięki któremu wykonacie misia bez szycia dosłownie w dwie minutki. Wystarczy ręcznik lub inny puszysty materiał, trzy gumki, wstążeczka, koraliki/pompony do przyklejenia na oczy i nos.

Pochwalcie się swoimi pracami, które możecie przesłać mailem do ogniska. Najciekawsze prace zamieszczę na stronie.

Życzę miłej zabawy.