SEMINARIUM „Edukacja przez kulturę i sztukę”

Seminarium „Edukacja przez kulturę i sztukę”

Zapraszamy do udziału w IV edycji seminarium „Edukacja przez kulturę i sztukę”. Seminarium odbędzie się 30 listopada 2019 r. (sobota) w godz. 9.00-16.00. Zapisy odbędą się w dniach 11-22 listopada 2019 r. W celu zapisania się na seminarium należy przesłać na adres ognisko175@gmail.com wypełniony formularz w temacie wpisując „Zgłoszenie na seminarium”. O przyjęciu na seminarium poinformujemy e-mailem zwrotnym w dniu 25 listopada. W przypadku braku e-maila zwrotnego należy rozumieć, że zgłoszenie nie zostało przyjęte. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 8534724. Zapraszamy

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 
GODZINA PROWADZĄCY RODZAJ I TEMAT WARSZTATÓW KRÓTKI OPIS WARSZTATÓW UCZESTNICY ILOŚĆ MIEJSC
9.00-10.30 Katarzyna Dąbrowska

Warsztaty pieczenia i dekorowania pierników „Choinka”

Pierniki należą do najpopularniejszych świątecznych wypieków. Obowiązkowo muszą pojawić się na bożonarodzeniowym stole, a najlepiej jeśli zostaną powieszone na choince. Na tegorocznych warsztatach zostaną wykonane piernikowe gwiazdki a następnie zostaną ułożone w kształt choinki. Wykonane choinki będą dekorowane lukrem oraz bakaliami i innymi przysmakami do dekoracji pierników.

Rodzice, dzieci, nauczyciele

(16 osób)

 9.00-12.30
Elżbieta Cieślak-Dworzyńska
 
Małgorzata Kansik
Patchworkowa bombka  Na warsztatach wykonamy bombkę zdobioną jedną z technik patchworku. Przy użyciu styropianowej kuli, wielobarwnych bawełnianych materiałów, wykonamy wzór przypominający gwiazdę ośmioramienną. Tasiemki posłużą nam do estetycznego zamaskowania łączeń dwóch motywów i do zwieńczenia wykonanej bombki efektowną kokardą. Przede wszystkim w miłym gronie przy kawie i herbacie, spędzimy twórczo ten przedświąteczny czas.
 Rodzice, dzieci (od 3 kl.), nauczyciele.
(16 osób)
 10.00-12.00 Anna Popczyk  ORIGAMI świąteczne inspiracje 
Podczas seminarium zostanie wykonanych 5 elementów świątecznych w czterech technikach origami (płaskie, przestrzenne, modułowe, kirigami). Płaskie- Mikołaj zawieszka na choinkę
Przestrzenne- pudełko ozdobne
Modułowe- gwiazda kula 
Kirigami- choinka
 Rodzice, dzieci (od 3 kl.), nauczyciele
(16 osób)
 12.30-14.00
Katarzyna Andrzejewska
 
Karolina Marcjanik-Ogonek
 
Anna Drozdek
 
Beata Leszczyńska
 
Muzyczny pokój zagadek

Uczestnicy zabawy poprzez rozwiązanie szeregu zadań i zagadek przeniosą się w tajemniczy świat muzyki. Zadaniem dzieci i ich opiekunów będzie skompletowanie fragmentów zaginionej partytury, której ułożenie umożliwi im wydostanie się z poszczególnych sal. Nad przebiegiem gry czuwać będą Duchy Muzyki.

Rodzice, dzieci i nauczyciele 

I gr 8 osób     sala 1

 

II gr 8 osób sala 2

11.00-12.30 Maria Popławska-Staniszewska Zaczarowany flet prosty Na warsztatach będzie okazja do zapoznania się z instrumentem (budowa, barwa, zasady gry). Nauczyciel podczas jednych warsztatów nauczy kilku prostych melodii. Dla bardziej uzdolnionych będzie możliwość nauki pastorałek i kolęd. Uczestnicy otrzymają wskazówki jak kontynuować naukę w domu, aby podczas wigilii wspólnie wykonać kolędę. Należy przynieść ze sobą instrument.

Czas trwania 1,5h  16 miejsc

Wiek                  od 8 lat

14.00-16.00

Katarzyna Marcinkowska

Dorota Bąkowska-Rubenczyk

Partytury dźwięku Warsztat dotyczy muzyki współczesnej i tworzenia zapisu muzycznego tam, gdzie nie ma zdefiniowanego dźwięku muzycznego pod względem wysokości. Inaczej mówiąc prezentuję proste metody jak zapisać lub narysować dźwięk który jest wydobyty z instrumentu lub przedmiotu. Dzieci zostaną zaproszone do zabawy z wydobywaniem i rysowaniem dźwięków oraz tworzeniem wspólnej partytury – zapisu utworu muzycznego. Następnie odegramy powstały utwór na kilka różnych sposobów.

Czas trwania w 1,5 h ilość

16 miejsc.

Wiek 10-14 lat

13.00-14.30 Tomasz Ziułek Warsztaty gitarowe – „Sobie Gramy“

Warsztaty przeznaczone dla osób, które miały już do czynienia z gitarą, jednak czują niedosyt wiedzy praktycznej jak i teoretycznej. Muzyka to coś więcej niż tylko nauka  palców, a nawet jeśli jesteś na początku swojej podróży na gitarze, możesz ćwiczyć i grać w sposób, który sprawi, że nawet proste melodie są znacznie piękniejsze. Te warsztaty pomogą Ci piękniej grać i znaleźć więcej znaczenia w Twojej muzyce. W zależności od stopnia zaawansowania uczestników przewidziane jest stworzenie wspólnej kompozycji i jej wykonanie.

Wymagany własny instrument (gitara). 

Rodzice, dzieci, nauczyciele

(12 osób)